Address

9 Pankivska Str., Kyiv, Ukraine, 01033

Working hours

Closed Working hours

Review Organizer reviews 14

Tatyana Gonchar

08.12.2018
Сьогодні ми стали учасниками цікавого проекту в історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського «Кавові історії» до Дня Святої Катерини: «Викапаний татусь». Це була щаслива нагода погостити в оселі вченого, поринути в його наукову «лабораторію», світ уподобань, відчути неповторну ауру великої дружньої родини і познайомитись з постаттю доньки Михайла Грушевського Катериною. Хоча термін «проект» і присутній в музейній термінології, але з першої хвилини перебування в затишній кімнаті ми відчули себе гостями душевної зустрічі, під час якої образна розповідь ведучої Світлани Михайлівни Панькової супроводжувалася мерехтінням свічки на старовинному столі та переливом вогників на новорічній ялинці. На стіні висів живописний портрет Катерини Грушевської пензля знаного українського маляра Івана Труша (1903 р.), трьохлітньої Кулюні (так усі рідні називали дівчинку змалечку), подарунок батьків дівчинки до її Дня народження. З портрету мило посміхалась дівчинка, життєва доля якої була наповнена моментами щастя і смутку. Аромат кави, на яку збиралися в затишній вітальні Грушевські, а часом і друзі, повернув до тих часів, до тихих розмов. Усе це та багато іншого створило неймовірну атмосферу таємничості, а знайомство з постаттю доньки Михайла Грушевського Катериною крок за кроком розкривало образ сильної розумної жінки з нелегкою долею. Перед нами з численних світлин, листів, спогадів постав світлий образ “Професорівни” (саме такий псевдонім обрала собі Катерина і публікувала під ним свої дослідження), яку ще називали “Викапаний Татусь”. Катерина була відомим етнографом, фольклористом, соціологом, «зіркою першої величини» історичної школи Грушевського. Мала б бути щасливою доля дівчинки, яка так схожа на батька, але, якщо дитинство дівчинки було сповнене подорожей, любові батьків, то доросле життя безжально внесло свої корективи. Майже 2 години зустрічі з історичним минулим пролетіли як одна мить і для мене відкрилась доля невідомої до цього часу людини, яскравої зірочки, єдиної доньки талановитого митця, історика, видатної постаті Михайла Грушевського. Наприкінці зустрічі Світлана Михайлівна розповіла про плани музею на найближче майбутнє і люб’язно запросила на нові «Кавові історії», яких у програмі заходів музею є чимало на різний смак кави та пору року. Щиро дякуємо чудовому творчому колективу працівників музею за неповторну зустріч! Натхнення Вам !

Volodymyr Ivanov

22.06.2018
Все дуже інформативно і атмосферно)
Information taken from google.com

Dmitriy Omelchenko

04.06.2018
Grate place
Information taken from google.com

Февзи Караогланов

27.03.2018
Небольшой музей находящийся в доме в котором жил Грушевский с родными. На третьем этаже жил он сам и там его кабинет. Кабинет впечатляет! Он очень классный. Там есть его книги и записи, говорят что кровать именно его остальное-нет. В его кабинете очень особенная атмосфера! Проходят ежемесячно спектакли, где выступает сама хозяйка этого музея, рассказывает о его жизни. Очень интересно, очень эмоционально! Видно что человек живёт этим делом и всю жизнь посвятил изучению истории жизни Грушевского! Все работники музея очень приятные и добрые, это оставляет хорошее впечатление и воспоминания. Единственное что, найти сложно так как нету никаких указателей практически и на это нужно обратить внимание работникам, и обязательно повесить указатели. Даже на входе на дверях нету ничего оповещающего что это музей!
Information taken from google.com

Andrii Sobolevskyi

07.03.2018
Музей самостійно знайти доволі непросто, він захований в дворах, хоч один вказівник - я все ж бачив. Приміщення після капітального ремонту, більше нагадує офіс якоїсь компанії, аніж колишній житловий будинок. Стенди і вітрини виглядають доволі недолуго, другий поверх - здебільшого книги фото і копії документів, на третьому - три кімнати з умеблюванням. З особистих речей сім'ї Грушевських - майже нічого не залишилось. До того ж тут панує якась дивна пригнічуюча атмосфера... Проте кажуть час від часу відбуваються різні цікаві заходи, вечори і т.д.
Information taken from google.com

Андрей М

04.03.2018
Очень интересное место, стоит сходить!
Information taken from google.com

Anna Vashchuk

06.02.2018
Прекрасный музей с очень отзывчивым коллективом, здесь рады молодым родителям с детками. Удобное тихое расположение в центре города.
Information taken from google.com

Igor Semenov

31.01.2018
Must be visited by every Ukrainian
Information taken from google.com

Инга ЧЕПУРНОВА

21.12.2017
17 грудня мене запросили на Театралізовану екскурсію до І-ММ Михайла ГРУШЕВСЬКОГО , яка називається " ПОЗАОЧІ " . Дійство, яке було розіграно музейними науковими співробітниками мене вразило своєю професійністю виконання...починаючи від тексту програмки і дуже делікатними діалогами між дійовими особами...ані на хвилинку не можна було відірватися від переконливого, я би сказала - скоріше монологу - головної особи Теклі Чик , роль якої виконувала, а скоріше, переживала всі перепетиї одного дня ДИРЕКТОР Музею - СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА ПАНЬКОВА...!!! на театральних сценах я не чула , не бачила такого вживання у роль.... ВДЯЧНА всім виконавцям цього чудового дійства : і Юлії, Алісі ,і Даші і, звичайно, Миколі Олександровичу !!! До нових звершень ! ЩАСТИ ! Інга
Information taken from google.com

Maxim Nep

09.11.2017
Входной билет для взрослых - 25 гривен. Большинство представленных вещей - раритетное собрание той эпохи, к сожалению, вещи самого Грушевского и других людей, которые там жили не сохранились. Работницы приветливые и могут вкратце рассказать о чем-то, но лучше все-таки приходить с экскурсоводом. Рядом с музеем есть несколько лавок среди зелени, можно посидеть в тишине.
Information taken from google.com

Oleksii Leleka

03.11.2017
Дужe привітний пeрсонал. Цікавий інтeр'єр, фотографіі та докумeнти. Був тут двічі. Eкскурсія від наукового працівника, який досліджував життя грушeвських була захоплючою.
Information taken from google.com

William Wolf

01.08.2017
This is in a museum where Mykhailo Hrushevski the historian and first president of Ukraine lived. It's not a large museum, but it contains a lot about his life, his research, and the importance of Ukrainian history and literature. If you go there, you will probably be the only person visiting, but the women who work there will open all the rooms and patiently wait for you to look at everything.
Information taken from google.com

Олег Данилов

25.09.2016
Отличный, атмосферный музей, в доме одного из самых великих сынов Украины. Даже обидно, что посетителей в нем так немного, несмотря на то, что это самый центр города. Сказывается скрытное расположение.
Information taken from google.com

Людмила Мазур

23.12.2015
Після закінчення Всеукраїнських педагогічних читань «Виховуватися в моральному кліматі пам’яті» ми з групою учасників Читань відвідали Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського і попали як раз на Імпрезу «Кавові історії Грушевських». Проводила її директор Музею Світлана Михайлівна Панькова. Ніколи не думала, що можна так яскраво, романтично і всеосяжно розкрити історію життя родини Грушевських. Залишились незабутні враження! З вдячністю, за дорученням групи, Л.Мазур,м.Київ
Information taken from google.com

Next to Mykhailo Grushevskyi Historical Museum-Memorial

Barbershop

Frisor Barbershop |||

124 m. Lva Tolstoho St, 23/1, Kyiv

(067) 355-75-01

Institution

Альтернатива. Образование

126 m. Тарасовская 4

(095) 686-77-77

Restaurant

Wine Republic

134 m. 10a, Tarasivska St, Kyiv

(067) 865-81-35

Gallery

Gallery 83

165 m. 3A Tarasivska str., Kyiv

(063) 244-86-82

Beauty salon

WOSK

209 m. Saksahanskoho St, 68/21, Kyiv, Ukraine, 01033

(068) 110-68-68

Hub

Счастье HUB

214 m. Паньковская, 14

(063) 578-28-89

Quest room

Quest room Locked up. Safedock and Se7en

214 m. 3 Nikolsko-Botanichnaya St, Kyiv

(073) 440-42-56

Cafe

Coffeereligia on Leo Tolstoy

217 m. 17 Leo Tolstoy St

Hub

HUB Happiness

218 m. st. Pankovskaya, 14b, Kiev

(063) 578-28-89

Restaurant

Mario

227 m. 14 Leo Tolstoy St

(068) 299-09-09