Date and time
Add to calendarFollow me
Запрошуємо вас на відкриття проекту Володимира Костирка "Художник і модель", що відбудеться 7 лютого о 19:00 в арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея, за адресою вул. Хорива, 49Б.
Колись обговорення умов співпраці художника і моделі потребувало трьох знаків оклику: «Жодного сексу, тіко еротика!!!». Художникам-модерністам було достатньо одного: «Жодної еротики, тіко секс!», – запевняє Пабло Пікассо на картині Володимира Костирка. Історія мистецтва повниться змінами парадигм, тому її варто постійно переглядати.
У виставці «Художник і модель», до якої ввійшли нові живописні роботи автора та графіка 1990-х років, проблемними місцями стали зв'язок між художником і натурницею, перетворення тіла на об'єкт та загалом – відношення образу і прообразу. За словами Костирка: «…більшість праць малювалися з думкою про упредметнення тіла, про те, на якому етапі це упредметнення відбувається». Художник згадує фрагмент з Вольфганга Гете, присвячений опису Бельведерського торсу Вінкельманом, де виділяє цікавий момент: «…сама природа у прекрасний спосіб зробила з людини предмет власного зацікавлення – того, що вважала за найбільш властиве, найліпше і шляхетне». Звідси постає питання: що саме претендує на звання моделі – ідеальний, проте рукотворний торс, чи живе тіло моделі? Але Костирко лише ускладнює відповідь, заплутуючи сліди у питанні про авторство, демонструючи плідні запозичення, що невпинно рухаються по всіх напрямках.
Детальніше за посиланням: http://yagallery.com/exhibitions/hudozhnik-i-model
Виставка триватиме до 5 березня.
Вхід вільний.
Date and time
Add to calendarLes Poderviansky on the terrace
Date and time
Add to calendarDate and time
Add to calendarLiterary evening of Pavel Derevyanko
Date and time
Add to calendar