Адрес

Голосеевский просп., 3, Киев

Телефон

Call

(044) 524-81-36

Часы работы

Открыто Часы работы

В соцсетях

О месте

Найбільша бібліотека України, головний науково-інформаційний центр держави. Входить до числа десяти найбільших національних бібліотек світу.

Заснована 2 серпня 1918 року як Національна бібліотека Української держави, з 1988 року носить ім'я В. І. Вернадського.

Обсяг фондів — понад 15,5 млн. одиниць зберігання. Це унікальне зібрання джерел інформації, що включає книги, журнали, продовжувані видання, карти, ноти, образотворчі матеріали, рукописи, стародруки, газети, документи на нетрадиційних носіях інформації. Бібліотека має найповніше в державі зібрання пам'яток слов'янської писемності та рукописних книг, архіви та книжкові колекції видатних діячів української й світової науки та культури. Складові фондів — бібліотечно-архівна колекція "Фонд Президентів України", архівний примірник творів друку України з 1917 р., архівний фонд Національної академії наук України.

Щорічно до фондів надходять 130-140 тис. документів (книг, журналів, газет тощо). Бібліотека комплектується всіма українськими виданнями, отримує примірник дисертацій, які захищаються на території України, веде міжнародний книгообмін з понад 680 тис. партнерами з 70 країн світу. До Бібліотеки як депозитарію документів і матеріалів ООН в Україні надсилаються публікації цієї організації та її спеціалізованих установ. З 1998 р. здійснюється цілеспрямоване формування фонду електронних документів.

Мережеві інформаційні ресурси Бібліотеки включають: зібрання "Наукова періодика України" (460 тис. статей з 2400 журналів), електронні тексти (845 тис. документів, з них 60 тис. авторефератів дисертацій), аналітичні матеріали (5 тис. випусків оперативної інформації та інформаційно-аналітичних оглядів), каталоги та картотеки (4 млн. бібліографічних записів і 5 млн. зображень карток генерального алфавітного каталогу); реферативну базу даних "Україніка наукова" (547 тис. записів).

Пошуковий апарат Бібліотеки має в своєму складі систему бібліотечних каталогів та картотек і фонд довідково-бібліографічних видань обсягом 200 тисяч примірників. Цей фонд включає документи нормативного характеру (закони, укази, постанови тощо), енциклопедії, тлумачні словники, довідники, бібліографічні посібники. Систему бібліотечних каталогів і картотек утворюють генеральний алфавітний каталог, читацькі алфавітний і систематичний каталоги та понад 30 каталогів і картотек підрозділів бібліотеки.

Універсальними інформаційними ресурсами Бібліотеки користується близько 370 тис. читачів, яким щорічно видається до 1,5 млн. документів. Щодня Бібліотеку відвідує близько 1 тис. науковців, фахівців, аспірантів і студентів. Їх інформаційне обслуговування здійснюється в 22 галузевих та спеціалізованих залах основного бібліотечного комплексу, а також у 6 залах філії, де розміщено найбільше в Україні зібрання газет, фонди рукописів, стародруків і рідкісних видань, естампів і репродукцій, нотних видань, зібрання юдаїки, а також значна частина Архівного фонду Національної академії наук України. Інтернет-портал Бібліотеки щодоби відвідують 45-50 тис. користувачів. Особлива категорія абонентів — інформаційні служби органів державної влади, серед яких Верховна Рада України, Адміністрація Президента України і Кабінет Міністрів України.

Бібліотека — наукова установа в галузі науково-інформаційної діяльності, бібліотекознавства та суміжних наук. Вона має аспірантуру і спеціалізовану раду по захисту кандидатських і докторських дисертацій, проводить щорічні міжнародні наукові конференції, видає науково-теоретичний та практичний журнал "Бібліотечний вісник" і низку збірників наукових праць: "Библиотеки национальных академий наук: проблемы функционирования, тенденции развития", "Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського", "Рукописна та книжкова спадщина України", "Українська біографістика", "Українсько-македонський науковий збірник". Спільно з Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України Бібліотека видає "Український реферативний журнал «Джерело»".

У Бібліотеці понад 50 підрозділів, що згруповані за напрямами їх діяльності в інститути (науково-методичного забезпечення бібліотечно-інформаційної роботи, рукопису, архівознавства, біографічних досліджень), центри (консервації і реставрації, культурно-просвітницький, комп'ютерних технологій, науково-видавничий), Фонд президентів України, Національну юридичну бібліотеку і Службу інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади. В Бібліотеці працюють близько 900 співробітників, з них бібліотечних — 65%, наукових — 20% і допоміжних — 15%. Серед науковців академік НАН України О. С. Онищенко і член-кореспондент НАН України Л. А. Дубровіна.

Отзывы Отзывы про организатора 0

Оставьте свой отзыв

Рядом с Национальная библиотека Украины имени В. И. Вернадского

Библиотека

Библиотека им. Натали Забили для детей

187 м. просп. Науки, 4, Киев

(044) 524-24-56

Спортивный клуб

Балетно-хореографическая студия «Азбука Балета»

287 м. проспект Голосеевский, 46/1, Киев

(050) 544-11-59

Библиотека

Библиотека «Демеевская»

308 м. просп. Голосеевский, 46/1, Киев

(044) 259-88-42

Музей

Музей «ROSHEN»

337 м. проспект Науки, 1, Киев

(050) 433-42-43

Ресторан

Черноморка на Науки

340 м. проспект Науки, 8, Киев

(097) 774-05-05

Спортивный клуб
Кафе

Home Cafe (Goloseevo)

406 м. ул. Голосеевская,13, Киев

(050) 205-00-57

Парк развлечений

Roshen Plaza

449 м. просп. Науки, 1

Коворкинг

Коворкинг SkyHub119

488 м. проспект Валерія Лобановського, 119х, Київ, Украина, 03039

(098) 178-20-10

Каток

Каток ROSHEN Winter Village

488 м. проспект Науки, 1, Киев

(080) 030-09-70