Адрес

Голосеевский просп., 3, Киев

Телефон

Call

(044) 524-81-36

Часы работы

Открыто Часы работы

В соцсетях

Ближайшие события в Национальная библиотека Украины имени В. И. Вернадского

Музыка

Opera Lingua Музыкальный Театр В Семи Книгах

Дата и время

Add to calendar
Сб 30 окт 19:00-21:00

О месте

Найбільша бібліотека України, головний науково-інформаційний центр держави. Входить до числа десяти найбільших національних бібліотек світу.

Заснована 2 серпня 1918 року як Національна бібліотека Української держави, з 1988 року носить ім'я В. І. Вернадського.

Обсяг фондів — понад 15,5 млн. одиниць зберігання. Це унікальне зібрання джерел інформації, що включає книги, журнали, продовжувані видання, карти, ноти, образотворчі матеріали, рукописи, стародруки, газети, документи на нетрадиційних носіях інформації. Бібліотека має найповніше в державі зібрання пам'яток слов'янської писемності та рукописних книг, архіви та книжкові колекції видатних діячів української й світової науки та культури. Складові фондів — бібліотечно-архівна колекція "Фонд Президентів України", архівний примірник творів друку України з 1917 р., архівний фонд Національної академії наук України.

Щорічно до фондів надходять 130-140 тис. документів (книг, журналів, газет тощо). Бібліотека комплектується всіма українськими виданнями, отримує примірник дисертацій, які захищаються на території України, веде міжнародний книгообмін з понад 680 тис. партнерами з 70 країн світу. До Бібліотеки як депозитарію документів і матеріалів ООН в Україні надсилаються публікації цієї організації та її спеціалізованих установ. З 1998 р. здійснюється цілеспрямоване формування фонду електронних документів.

Мережеві інформаційні ресурси Бібліотеки включають: зібрання "Наукова періодика України" (460 тис. статей з 2400 журналів), електронні тексти (845 тис. документів, з них 60 тис. авторефератів дисертацій), аналітичні матеріали (5 тис. випусків оперативної інформації та інформаційно-аналітичних оглядів), каталоги та картотеки (4 млн. бібліографічних записів і 5 млн. зображень карток генерального алфавітного каталогу); реферативну базу даних "Україніка наукова" (547 тис. записів).

Пошуковий апарат Бібліотеки має в своєму складі систему бібліотечних каталогів та картотек і фонд довідково-бібліографічних видань обсягом 200 тисяч примірників. Цей фонд включає документи нормативного характеру (закони, укази, постанови тощо), енциклопедії, тлумачні словники, довідники, бібліографічні посібники. Систему бібліотечних каталогів і картотек утворюють генеральний алфавітний каталог, читацькі алфавітний і систематичний каталоги та понад 30 каталогів і картотек підрозділів бібліотеки.

Універсальними інформаційними ресурсами Бібліотеки користується близько 370 тис. читачів, яким щорічно видається до 1,5 млн. документів. Щодня Бібліотеку відвідує близько 1 тис. науковців, фахівців, аспірантів і студентів. Їх інформаційне обслуговування здійснюється в 22 галузевих та спеціалізованих залах основного бібліотечного комплексу, а також у 6 залах філії, де розміщено найбільше в Україні зібрання газет, фонди рукописів, стародруків і рідкісних видань, естампів і репродукцій, нотних видань, зібрання юдаїки, а також значна частина Архівного фонду Національної академії наук України. Інтернет-портал Бібліотеки щодоби відвідують 45-50 тис. користувачів. Особлива категорія абонентів — інформаційні служби органів державної влади, серед яких Верховна Рада України, Адміністрація Президента України і Кабінет Міністрів України.

Бібліотека — наукова установа в галузі науково-інформаційної діяльності, бібліотекознавства та суміжних наук. Вона має аспірантуру і спеціалізовану раду по захисту кандидатських і докторських дисертацій, проводить щорічні міжнародні наукові конференції, видає науково-теоретичний та практичний журнал "Бібліотечний вісник" і низку збірників наукових праць: "Библиотеки национальных академий наук: проблемы функционирования, тенденции развития", "Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського", "Рукописна та книжкова спадщина України", "Українська біографістика", "Українсько-македонський науковий збірник". Спільно з Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України Бібліотека видає "Український реферативний журнал «Джерело»".

У Бібліотеці понад 50 підрозділів, що згруповані за напрямами їх діяльності в інститути (науково-методичного забезпечення бібліотечно-інформаційної роботи, рукопису, архівознавства, біографічних досліджень), центри (консервації і реставрації, культурно-просвітницький, комп'ютерних технологій, науково-видавничий), Фонд президентів України, Національну юридичну бібліотеку і Службу інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади. В Бібліотеці працюють близько 900 співробітників, з них бібліотечних — 65%, наукових — 20% і допоміжних — 15%. Серед науковців академік НАН України О. С. Онищенко і член-кореспондент НАН України Л. А. Дубровіна.

Отзывы Отзывы про организатора 10

Stephen Chase

03.10.2018
Largest Ukrainian library with at least 16,000,000 items worldwide!!
Информация взята с google.com

Yulia Kosh

04.09.2018
Хорошая библиотека , вот бы территорией вокруг занялись вообще б цены не было
Информация взята с google.com

Dima Olinevych

15.08.2018
Чудова архітектура українського модернізму
Информация взята с google.com

Андрей Беланенко

07.05.2018
Просто огромная библиотека, здесь собраны уникальные экземпляры мировых писателей художественной литературы и ученых физиков, астрономов, так далее, тому подобное. На вид конечно здание ужасное и внутри тоже не лучше, сразу видно, что Советская постройка. Но тем не менее я рекомендую Вам посетить это место, хотя нужно будет приобрести абонемент и по этому поводу Вам придется постараться))).
Информация взята с google.com

Viktoriya Yatsuk

27.12.2017
Книжковий і журнальний фонд найбільший в Україні. Джерельну базу можна оцінити і у 5-ть зірок (хоча трапляється, що найнеобхіднішої для Вас книги і немає), але стан приміщень і їх обслуговування просто жахливе - тут і 3 зірки буде забагато. Із плюсів: -великі джерельні фонди (книжкові, журнальні, газетні видання + дисертаційний фонд); -безкоштовний Wi-Fi; -безкоштовна парковка; -постійнодіючі виставки на різні теми, де представлені і найновіші видання; -електронний каталог бібліотеки у вільному доступі в мережі Інтернет; -доступи в електронному форматі до фондів інших бібліотек; -дозволяється фотографувати літературу (платна послуга). Застереження: у холодну пору року, йдучи до бібліотеки, вдягайтеся дуже тепло, оскільки температурний режим явно не відповідає комфортним умовам. Не дозволяється заносити до залів бібліотеки великогабаритні сумки, будьте готові, що, на розсуд охоронниці при вході, доведеться залишити вашу зручну сумочку, де все під рукою, у роздягальні.
Информация взята с google.com

Pavel Golovachev

23.12.2017
One of the biggest libraries in Ukraine. Inside a large variety of books. mainly on the Ukrainian and Russian. Inside is Museum of all the presidents of Ukraine.
Информация взята с google.com

Andrii Sobolevskyi

03.09.2017
Відвідую цю бібліотеку вже багато років. З одного боку - дуже великий книжковий фонд, та безкоштовний (дякуючи США) WIFI, з іншого боку жахлива бюрократія і закостенілість, книгу замовити важко. До тогож зимою тут дуже холодно, літом дуже спекотно, під час дощу - Ви теж не сховаєтесь - дах в читальних залах протікає в багатьох місцях і це не жарт. Мабуть з плюсів ще можна добавити постійні виставки, та власний парк всередині будівлі.
Информация взята с google.com

Alex Dovbakh

14.03.2017
Biggest choise of hardcopy books in Ukraine
Информация взята с google.com

Salem Agrebeel

19.02.2017
very good Library :)
Информация взята с google.com

Andrey Bakuley

30.09.2016
Nice and big library
Информация взята с google.com

Прошедшие события

Рядом с Национальная библиотека Украины имени В. И. Вернадского

Библиотека

Библиотека им. Натали Забили для детей

187 м. просп. Науки, 4, Киев

(044) 524-24-56

Спортивный клуб

Балетно-хореографическая студия «Азбука Балета»

287 м. проспект Голосеевский, 46/1, Киев

(050) 544-11-59

Библиотека

Библиотека «Демеевская»

308 м. просп. Голосеевский, 46/1, Киев

(044) 259-88-42

Музей

Музей «ROSHEN»

337 м. проспект Науки, 1, Киев

(050) 433-42-43

Ресторан

Черноморка на Науки

340 м. проспект Науки, 8, Киев

(097) 774-05-05

Кафе

Home Cafe (Goloseevo)

406 м. ул. Голосеевская,13, Киев

(050) 205-00-57

Коворкинг

Коворкинг SkyHub119

488 м. проспект Валерія Лобановського, 119х, Київ, Украина, 03039

(098) 178-20-10

Каток

Каток ROSHEN Winter Village

488 м. проспект Науки, 1, Киев

(080) 030-09-70

Кафе

Stereo City Cafe

530 м. пр-т. Валерия Лобановского, 119

(067) 445-34-55

Учебное заведение

Green Country

567 м. Голосеевский проспект, 27

(067) 559-17-16