Закончено

Дата и время

Add to calendar
Пт 15 мар 11:20-12:20

Цена

Цена

Будет объявлено позже

Адрес

Государственная библиотека Украины для юношества Голосеевский проспект, 122, Киев

Телефон

Call

(044) 257-53-34

В соцсетях

О событии

15 березня о 10:20 в рамках загальнобібліотечної програми Тижня філософії життя у відділі мистецтв відбудеться тематична зустріч – інтерв’ю з Тамарою Василівною Степаненко Тамара Степаненко - автором ідеї створення Рушника Національної Єдності, керівником художньої майстерні «Український сувенір».

21 січня 2019 року у дзвіниці Успенського собору Національного Києво-Печерського заповідника було презентовано Рушник національної єдності довжиною 9 метрів, який має дуже потужне художнє наповнення.
Автором візерунку, за яким він створювався, є заслужена художниця України Олександра Теліженко з Черкас.
Він у процесі був доповнений ідеями інших учасників - жителів із різних регіонів.
Саме з Лаври розпочалася культурно-мистецька та соціально-політична акція “Рушник національної єдності — соборна Україна” з нагоди 100-річчя Акту Злуки, який вже об'їхав всю країну.

Над його створенням працювали більше двох тисяч осіб - науковців, етнографів, фольклористів, вишивальників, дизайнерів - упродовж 2007-2008 років. Зокрема, участь у створенні цього оберега взяли понад 1340 вишивальниць з усіх регіонів України та діаспор США, Канади, Італії, Німеччини, Польщі та Румунії. Зокрема, в Луганську до вишивання долучилися 120 людей - найбільше з усієї території України, а в Донецьку - більше сорока вишивальниць.
«У Рушнику закодовано минуле, сьогодення і майбуття України. Минуле – це Трипільська культура, Київська Русь, Козаччина. Сьогодення – Дерево життя, на якому 27 неповторних квіточок, що символізують адміністративно-територіальний поділ України. Майбуття – наш Герб, наші зорі» - Тамара Степаненко.
Ласкаво просимо до відділу мистецтв!

Модератор зустрічі Аліна Острова

Отзывы Отзывы про организатора 0

Оставьте свой отзыв