Жіноче здоров’я: які аналізи необхідно здавати щороку

01.08.2023
23495
367
400
Жіноче здоров’я: які аналізи необхідно здавати щороку

Чимало жіночих захворювань можуть протікати безсимптомно впродовж тривалого часу, а проявляють себе вже у запущеній формі, коли лікування виявляється не лише складним, а й тривалим та інколи безрезультатним. Саме тому головним завданням кожної жінки є щорічне проходження обстежень і проведення лабораторних досліджень. З віком їхня кількість і характер можуть змінюватися залежно від потреб організму. Однак саме аналізи та регулярний огляд у лікаря є гарантією своєчасного виявлення та успішного лікування багатьох хвороб.

Основні маркери жіночого здоров’я

Отримати розгорнуту відповідь на запитання про стан здоров’я жінки допоможе низка лабораторних досліджень:

  1. Розгорнутий загальний аналіз крові. Дає змогу виявити наявність запальних процесів.
  2. Загальний аналіз сечі. Визначає стан сечостатевої системи, роботи нирок та інших органів.
  3. Біохімічний аналіз крові. Досліджуються ферменти АСТ та АЛТ, які свідчать про наявність порушень у роботі печінки та нирок, показники ліпідного та вуглеводного обміну.
  4. Аналіз на гормони. Необхідний для визначення патологій у роботі надниркових та щитоподібної залоз, а також для діагностики стану репродуктивної системи.
  5. Дослідження крові на онкомаркери. Дозволяє вчасно виявити ризик розвитку та наявну онкологію.

Здати всі необхідні аналізи пропонує медична лабораторія Esculab. Досвідчені фахівці та сучасне обладнання гарантують якісне й швидке проведення досліджень. Записатися на процедуру та отримати результати можливо в онлайн-режимі через особистий кабінет. Матеріали для деяких аналізів можна здати вдома.

Особливості обстежень для жінок

Рекомендації стосовно підготовки до кожного окремого аналізу пацієнт отримує від лікаря разом із направленням на дослідження. Загальними правилами є відмова від їжі за 8–12 годин до взяття матеріалу, а також виключення алкогольних напоїв і значних фізичних навантажень протягом доби. За годину до аналізу рекомендовано не палити.

Загалом здавати аналізи необхідно принаймні 1 раз на рік. За наявності показань до дослідження в період між плановими обстеженнями їх також слід здати. У разі виявлення будь-яких симптомів порушення жіночого здоров’я варто відразу звернутися до лікаря.

Крім лабораторних досліджень фахівці рекомендують жінкам щорічно проходити огляд у гінеколога та мамолога. З віком (45+) стає важливим проведення мамографії раз на 1–2 роки. Потрібно регулярно проводити самодіагностику грудей методом пальпації. Будь-які ущільнення та больові відчуття свідчать про необхідність відвідування мамолога.

Отзывы Отзывы про организатора 0

Оставьте свой отзыв