Address

Bohdanivs'ka St, Pereiaslav, Kyivs'ka oblast, Ukraine, 08400

Follow me

About the place

This magnificent five-domed shrine, the facades of which are decorated with elements of different styles inherent in the Romanesque, Gothic and Byzantine structures, is still the decoration of the square.
Visit the same place where history was made, feel the spirit of the Pereyaslav Rada and see the shrine - the heiress of the same cathedral, within the walls of which the Cossacks, led by Bohdan Khmelnitsky, took the oath of allegiance to the Moscow Tsar. The temple was wooden and built by Konstantin Ostrozhsky, but a year after those momentous events, the cathedral burned down.
The current brick building of the Assumption Cathedral with intricate ornaments was erected in 1896.

Review 4

Yuriy Dzhygyr

11.05.2020
Ideal place to start walking tour in Pereyaslav - Khmelnitsky.
Information taken from google.com

наталья костюк

11.05.2020
Історична архітектурна культова споруда...Вперше Храм на цьому місці було споруджено Володимиром Мономахом - церква Пирогощі. То була церква - домашній храм переяславських князів. Знищили її ординці в 13 столітті. У всі віки святиню відбудовували наново. Храм, в якому частина козаків за ініціативою Богдана Хмельницького укладали Переяславську військову угоду, було створено коштом Костянтина Острозького в 1596 році. Церква була деревяна і на наступний рік після Переяславської угоди - згоріла. Після пожежі на його місці в 1760 знову збудували великий дерев’яний собор із дев’ятьма візантійськими банями. А в 1825 році його переробили, та він не хвилював своїм видом подорожуючих сучасників. Тарас Шевченко тоді зауважив - «неможливо дивитись на нього, а не лише малювати». Нинішній Успенський собор збудований у 1896 році. Ця споруда являє собою – п’ятикупольний храм у псевдовізантійському стилі. В архітектурі використана фігурна цегляна кладка жовтого кольору. Тому містяни називають її ще Жовтою церквою. Має декор різних напрямів, що харктерний для романського, готичного та візантійського стилю споруд. У Соборі сьогодні настоятелем служить протоієрей о. Іоан Гайдучок, служіння підпорядковується Українській церкві Московського патріархату. Потрібно віддати належне о. Іоану, він гарно дбає за 125 річним собором. За останні 20 років здійснено ремонт куполів і перекрито бані. Прикрашені портали будівлі мозаїчними зображеннями - Покрови Божої матері та іншими культовими зображеннями, впорядковано двір плиточними алеями навколо Собору, споруджено новий паркан.
Information taken from google.com

Vladimir Bezrukov

11.05.2020
Великий храм, зовні виглядає велично, всередині побувати не довелося. При огляді можна відчути два часових проміжки. Надгробки могил, що на подвір'ї і таблички про заснування храму занурюють у давні часи, а вигляд власне собору - у відносно недавні.
Information taken from google.com

Oleksiy Syvak

11.05.2020
Свято-Успенський собор, класичний стиль московських православних церков. На території є декілька надгробків на могилах священнослужителів
Information taken from google.com

Next to Assumption Cathedral Pereyaslav-Khmelnitsky

Temple

Voznesensʹkyy Cholovichyy Monastyr

561 m. Pereyaslav-Khmelnytskyi, street G. Frying pans, 54

Join Us on Our Social Networks